در صورتی که قصد خرید بک لینک را دارید لازم است به نکات مهمی توجه داشته باشید. قصد شما از خرید بک لینک بهبود شرایط فعلی سایت و دستیابی به ترافیک بهتر است. اما در صورت بک لینک گرفتن از سایت هایی که مناسب شما نیستند ممکن است زیان های متفاوتی را متحمل شوید. در مطلب قبلی به بررسی ارزش انواع بک لینک ها پرداختیم. در ادامه قصد داریم تا سایر موارد را مورد بررسی قرار دهیم.

خرید بک لینک و بهبود سئو

دریافت بک لینک لینک از دامنه های منحصر به فرد

تجربه نشان می دهد که داشتن 50 پیوند از 50 دامنه مختلف و منحصر به فرد بهتر از گرفتن 500 بک لینک از یک دامنه است. این یک امر منطقی است. زیرا با در یافت 50 رای از 50 دامنه مختلف به گوگل می فهمانید که شما صاحب یک وب سایت معتبر هستید.

لینک های خارجی با ارزش تر از لینک های داخلی هستند!

مطالعات نشان می دهد که هرچه یک سایت پیوند خارجی بیشتری داشته باشد و به اصلاح بک لینک بیشتری گرفته باشد رتبه بالاتری را در فهرست گوگل به خود اختصاص خواهد داد. اینکه دیگر سایت ها تا چه میزان برای وب سایت شما ارزش قائل هستند بسیار مهمتر از نظر شما درباره خودتان است!

البته نباید از ارزش لینک های داخلی نیز چشم پوشی کرد.

دریافت و خرید بک لینک از سایت هایی با موضوعات مرتبط و معتبر

لازم تا حداکثر دقت خود را در زمان خرید بک لینک و یا ایجاد آن به کار بگیرید. زمانی که شما به وب سایت هایی با موضوعات مرتبط به سایت خود بک لینک می دهید و یا از آنها پیوند می گیرید، گوگل را از حسن صداقت خود مطلع می کنید. ارزش این نوع پیوند ها به مراتب بالاتر از سایر موارد است.

دریافت و خرید بک لینک از صفحه هایی با موضوعات مرتبط و معتبر

فکر کنید شما مدیر یک مزرعه هستید که در آن لبنیات تولید می کنید. اگر بخواهید برای خرید بک لینک اقدام کنید کدام مورد را انتخاب می کنید؟

  1. انجمن ملی لبنیات
  2. انجمن ملی مکانیک خودرو

امیدوارم انتخاب شما گزینه یک باشد چون گوگل هم با من هم عقیده است! صفحاتی با محتوای مرتبط دارای ارزش بسیار بالایی برای ایجاد و یا دربافت بک لینک هستند.

دریافت بک لینک از مطالب جدید یا صفحات قدیمی؟

یکی از مهمترین الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی و بررسی کیفیت بک لینک، برسی تاریخ پیوند های ایجاد شده است. زمانی که شما به مطالب جدید پیوند می دهید و یا خرید بک لینک از چنین پیج هایی صورت می گیرد، گوگل پی می برد که مطلب شما به روز است. این یعنی پرداختن به یک موضوع به روز و ترند با پیوند هایی مرتبط و با ارزش.

نرخ رشد و دریافت پیوند

در صورتی که یک صفحه به صورت منظم پیوند هایی را دریافت کند و یا مدیر سایت اقدام به خرید بک لینک برای آن صفحه بکند، گوگل اینگونه برداشت می کند که مطلبی به روز و با ارزش در این صفحه وجود دارد. اما در صورت کاهش نرخ دریافت بک لینک به این معنا خواهد بود که مطلب به اصطلاح بیات و کم ارزش شده.

اسپم ها و بک لینک های بی کیفیت

هزاران میلیارد پیوند در فضای وب وجود دارد و این یک حقیقت است که گوگل درصد بالایی از این موارد را کاملا نادیده می گیرد و برای برخی نیز حتی جریمه تعیین می کند! هدف گوگل تمرکز بر پیوند های باکیفیت است که تجربه کاربری بهتری را ایجاد کنند.

لینک Echos

این نوع پیوند را می توان می توان از با ارزش ترین روش ها برای ایجاد و یا خرید بک لینک توصیف کرد. حتی پس از برداشته شدن نیز این نوع پیوند ها تاثیر خود را بر جای خواهند گذاشت.

خرید بک لینک از محتوای معتبر

ارتباط با سایت های معتبر باعث افزایش اعتبار شما خواهد شد. اگرچه گوگول این مورد را صراحتا اعلام نکرده و نظر خود را برعکس بیان کرده. اما در عمل می بینیم که واقعا چنین نیست!

خرید بک لینک قوی و ایجاد پیوند به اسپم

زمانی که شما به یک محتوای اسپم لینک می دهید یا از ان محتوا اقدام به خرید بک لینک می کنید. این اطمینان را برای گوگل ایجاد می کنید که شما برای بدست آوردن و یا ایجاد این بک لینک پولی را دریافت کرده اید. همین موضوع کافی است تا گوگل برای جریمه کردن شما دلایل کافی را داشته باشد.

پیوند های Nofollow در برخی موارد ارزشمند هستند‍!

آزمایشات مختلف نشان می دهند که لینک های Nofollow می توانند تاثیر مثبتی را بر روی سئو سایت شما اعمال کنند. هرچند که از لحاظ قدرت لینک دهی بی ارزش باشند.

خرید بک لینک های JavaScript

خرید بک لینک به روش جاوا اسکریپت در گذشته یک روش رایج بود. زیرا گوگل قادر به جستجو و بررسی این نوع پیوند ها نبود. اما امروزه گوگل قادر است تا این نوع پیوند ها را هم لیست کرده و مورد ارزیابی قرار دهد به شرطی به صورت انکر تکست یا متن لنگر باشند و برچسب href داشته باشند.

خرید بک لینک

چند پیوند به یک صفحه در یک صفحه منحصر به فرد

در صورتی که در یک صفحه بیش از یکبار به یک مطلب منحصر به فرد پیوند داده شود، گوگل فقط از اولین پیوند برای رتبه بندی استفاده می کند. این روش اغلب برای دور زدن گوگل مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو گوگل هم با آن مقابله می کند. البته روش هایی نیز وجود دارد که با استفاده از انها می توان گوگل را دور زد.

بررسی Robots.txt و Meta Robots

گوگل در صورتی می تواند تاثیر بک لینک را در رتبه بندی اعمال کند که به صطلاح بتواند آنرا crawl کند. برخی موارد وجود دارند که می توانند مانع انجام این کار شوند که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. بررسی URL توسط txt مسدود شده است
  2. استفاده از برچسب nofollow توسط ربات های meta tag
  3. تنظیم شدن صفحه روی حالت noindex

در صورت وجود این موارد خرید بک لینک عملا بی فایده خواهده بود.

بک لینک های رد شده

این نوع پیوند های عملا باعث جریمه شما از طرف گوگل می شوند. برای پاک کردن آنها و برداشتن جریمه خود می توانید از ابزار Google’s disavow استفاده کنید.

پیوند های Unlinked Mentions

این نوع پیوند به این صورت است که مثلا شما از یک برند مانند رامولینک نام ببرید اما به این سایت لینک ندهید. در حقیقت شما در اینجا از روش ذکر نام بدون پیوند و یا Unlinked Mentions منشن استفاده کرده اید.

 

منبع: MOZ